17. oddíl – SLUNÍČKA LOCHENICE

Jsme koedukovaný skautský oddíl, sídlící v malé vesnici Lochenice, vzdálené cca 8 km od Hradce Králové. V současné době máme 60 členů, kteří se dělí do družinek podle věku a pohlaví. Do předškoláků chodí holky i kluci 5-7 let, do vlčat kluci 6-10 let, do světlušek holky 8-11 let, do skautů kluci ve věku 11-15 let a do skautek holky 12-14 let. Holky, které k nám začaly chodit už před mnoha lety a nyní jim je 15-17 let se nazývají rangers a jsou to zároveň velká posila ve vedení. Oddílová rada se skládá z šesti dospělých vedoucích a čtyř vedoucích ,,v záloze“.

Dívčí klubovna se nachází v budově hasičské zbrojnice, chlapci mají svoji klubovnu na faře.

Členové družinek se na pravidelných schůzkách scházejí 1x týdně. Zpravidla jednou za měsíc a půl se vydávají na jednodenní nebo vícedenní výpravu. Mezi tradiční aktivity oddílu patří: drakiáda, vánoční besídka pro rodiče, pálení čarodějnic, jarní „akce čistý les“, svatojiřské závody, Svojsíkovy závody, několika denní zimní tábor a čtrnáctidenní letní stanový tábor. V rámci projektu „Adopce na dálku“ jsme od listopadu 2003 do října 2010 podporovali ve studiu čtrnáctiletou indickou holčičku Manjulu, která již školní docházku úspěšně ukončila. Dne 21. 10. 2010 se náš oddíl stal „šťastnými rodiči“ další indické holčičky – třináctileté Cynthie.
Chceteli nám něco sdělit, nebo se nás na něco zeptat, napište nám na náš e-mail: ZdenkaPavlisova@seznam.cz